Okamžik prosím, budete přesměrováni...

Zajímavá místa v okolí

 
Vzdálenost asi 9 km mapa

Národní kulturní památka zámek Jánský Vrch se nachází v nejsevernějším výběžku olomouckého kraje při hranicích s Polskem.
Vypíná se na skalnatém kopci nad městem a tvoří přirozenou dominantu Javorníku i celé rovině v okolí polských měst Paczkowa, Otmuchowa a Nisy.

Vzdálenost asi 28 km mapa

Vodní tvrz v Jeseníku se nachází v samotném centru města, východně od Masarykova náměstí. Tvrz je dvoupatrová trojkřídlá budova s malým nádvořím a kamenným mostem přes vodní příkop, kterým je obklopena. Jedná se o obrannou stavbu, jejíž vznik se předpokládá v 2. polovině 13. století. Dnešní podobu tvrz získala v letech 1738 - 1745.
V letech 1970 - 1982 prošla generální rekonstrukcí.

Vzdálenost asi 20 km mapa

Zlaté doly ve Zlotym Stoku jsou přístupné veřejnosti celoročně, v letní sezóně (1.4. - 31.10.) denně od 9hod do 18 hod (poslední vstup 17:30), v zimní sezóně (1.11.-31.3.) denně od 9hod do 16 hod (poslední vstup je v 16 hod).
Prohlídka trvá asi 90 minut. Její součástí je náštěva Štoly Gertruda s tajemnou Chodbou smrti, návštěva Černé štoly s jediným podzemním vodopádem v Polsku a jízda podzemním vláčkem. Během prohlídky se seznámíte s historií kopání zlata, shlédnete staré fotografie a zajímavé exponáty. V ceně vstupenky je zahrnuta také návštěva Muzea minerálů a mincovny.
Po celý rok se teplota ve štole pohybuje kolem 7 °C, proto je vhodné teplé oblečení a pevná obuv.
V areálu Zlatých dolů se nachází i restaurace, je zde i možnost ubytování. Parkování je zdarma přímo v areálu.


Borůvková horaVzdálenost asi 21 km mapa

Významný, mohutný a plochý hraniční vrchol hlavního hřebene Rychlebských hor. Nalezneme jej v severní části Travenské hornatiny, severním podcelku Rychlebských hor. Borůvková hora (899m) je důležitou křižovatkou turistických cest. Na samotném vrcholu se nacházejí polské rozcestníky a pamětní cedule, připomínající setkání českých a polských disidentů před revolucí 1989.


Venušiny miskyVzdálenost asi 10 km mapa

Od roku 1970 národní přírodní památka s rozlohou 3,9 ha. Kopec Smolný (404 m.n.m.), na kterém se Venušiny misky nacházejí, představuje tzv. ostrovní horu, vzniklou v tropickém třetihorním podnebí. Jde o jedinečný geomorfologický výtvor s kulovitou odlučností žuly - ve skalních útvarech jsou vyvinuty pozoruhodné tvary jako skalní mísy, křesla a výklenky, jejichž vznik je podmíněn erozním účinkem dešťové vody a již zmiňovanou kulovitou odlučností žuly.


Nýznerovské vodopádyVzdálenost asi 17 km mapa

Nýznerovské vodopády se nacházejí v osadě Nýznerov u Žulové v údolí Stříbrného potoka. Jedná se o kaňonovitou soutěsku se skalními prahy vytvářejícími několik vodopádů a kaskád, kde se vlivem vymílání skály výřivým proudem vody vytvářejí jámy a obří hrnce různých tvarů až několikametrových rozměrů.

Vzdálenost asi 21 km mapa

Krasová oblast Jeskyně Na Pomezí je tvořena vrstvami krystalických vápenců (mramorů), které vznikly v období starších prvohor. Na malém území jsou zde vyvinuty výrazné povrchové krasové jevy, zejména škrapy, závrty, paleoponory, aktivní ponor a vývěr. Mnohem významnější jsou však krasové jevy podzemní, v oblasti se vyskytuje několik jeskyní.


Jeskyně Na ŠpičákuVzdálenost asi 20 km mapa

Jeskyně Na Špičáku se řadí k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě. První písemná zmínka pochází z roku 1430. Jeskyně sloužila často jako úkryt, o čemž svědčí četné epigrafické nápisy na stěnách (nejstarší z roku 1519).


Rozhledna Zlatý ChlumVzdálenost asi 35 km mapa

Dominantou malebného městečka Jeseník je kromě Priessnitzových lázní také nedaleký vrchol Zlatý Chlum 875 (m.n.m.) s kamennou, 26 m vysokou rozhlednou. Z věže je úchvatný výhled na Otmuchovské jezero v Polsku. Jižní výhled zachycuje celé pásmo Hrubého Jeseníku od Pradědu až k Šeráku. Za příznivého počasí je západním směrem viditelná skupina Kralického Sněžníku a severozápadním Rychlebské hory.


1   2   následující